Deri Mont Nasıl Seçilir?

Deri Mont Nasıl Seçilir?

Deri mont nasıl seçilir? İşte size tüm ipuçları.

Tarz Seçimi:
Deri mont
lar; motorcu, spor, gündelik,  resmi vb. pek çok farklı tarza uyacak biçimde, farklı renk, desen ve kesim çizgileriyle yapılırlar. Tarz seçimi tamamen keyfinize kalmıştır. Fakat eğer ilk kez satın alacaksanız çok sayıda kıyafetle giyilebilen siyah renkli bir mont tercih etmenizi öneririz. Dolabınızda siyah renkli bir deri montunuz bulunuyorsa da ikinci montunuz kahverengi ya da Taba renginde olmalıdır. İlk montunuzu kırmızı, sarı, yeşil gibi aykırı renklerde seçmeniz halinde daha az kombin seçeneğiniz olacağını hesap etmelisiniz.

Klasik tarza sahip deri montlar, moda akımlarından çok fazla etkilenmedikleri için daha uzun yıllar boyunca trend kalırlar. Satın aldığınız bir klasik model deri montu 10-20 yıl boyunca kulanabilirsiniz. Fakat gençlerin tercih ettikleri spor modeller ise yıldan yıla gelişen yeni akımlara bağlı olarak çabuk demode olurlar. Hemen hemen her yıl tüm spor model gamları değişir. Tabi bu da tercih meselesidir. Spor modeller, modayı yakından takip eden, güncel kalmak isteyen ve dolabını sıklıkla yenileyen tüketiciler için uygundur.

Beden Seçimi:
Deri mont bedeninize tam olarak oturmaalıdır. Ne fazla geniş ne de fazla dar olmalıdır. Bu sebepten dolayı tüketiciler internetten deri giyim alışverişi yapmaktan çekinmektedirler fakat elinizde düzgün ölçü alabileceğiniz bir mezura ve deri beden ölçüm tablonuz varsa, kolaylıkla ölçünüzü doğru biçimde hesaplayabilir ve vücudunuza tam oturacak deri montunuzu internette dahil olmak üzere her yerden satın alabilirsiniz.

İşte iyi bir deri beden ölçüm tablosu;

beden ölçüm tablosu

DİĞER MAKALELER