En İyi Deri Mont Hangi Deriden Oluşur?

En İyi Deri Mont Hangi Deriden Oluşur?

En iyi deri mont hangi deriden oluşur? Bu sorunun cevabını bilmek, kaliteli deriyi tanıyabilmenin ilk adımıdır. Gerçek ve uygun deri ile üretilmiş montlar dayanıklı ve sağlıklıdırlar. İyi bakıldıkları taktirde uzun yıllar boyunca kullanılırlar. Bu yüzden kalitelisini satın almak oldukça önemlidir.

En İyi Deri Mont Hangi Deriden Oluşur?

Montların üretildiği derilerin kalitesini doğrudan etkileyen; tabaklama yöntemi, saklama koşulları, elde edildiği zaman vb. pek çok etken vardır. İçlerinde en önemlisi ise derinin elde edildiği hayvanın türüdür. Kaliteli bir deri mont için en ideal deri türleri;   mandanın küçüğü olan erkek malak derisi ya da kuzu derisidir. Bunlardan sonra da dana derisi gelir. Hafifliği, esnekliği ve yumuşaklığı nedeniyle deri mont ve deri cekette genellikle kuzu derisi tercih edilir. Böylece giysi daha daha konforlu olur.

Gerçek deri montlar, suni deri ve kalitesiz deri  montlara oranla daha yüksek fiyatlara satılmaktadır. Çünkü elde etmek, saklamak ve biçimlendirmek yüksek maliyetlidir. Kalitesiz derilere örnek olarak domuz derisi verilebilir. Domuz derisi kendi kendine sürekli yağ salgılar, dayanıksızdır, ağırdır, bakteri üretir ve koku yapar. Dini açıdan sakıncaları da tartışma konusudur. Sıradan tüketici domuz derisi ile kaliteli deriyi ayıramadığı için pek çok büyük marka da, düşük maliyetli ürün elde etmek için bu deriyi kullanır.

Bir deri montun kaliteli olmasını sağlayan diğer özellikler ise uygun kalıp, kaliteli astar, sağlam dikiş ve dayanıklı metal aksesuarlardır. Tüm bu öğelerin yüksek standartlarda olması gerekmektedir.

En İyi Deri Mont Nereden Alınır?

En iyi deri mont, kaliteli ürün sunmayı ve nesilden nesile aktarılan müşteri memnuniyeti sağlamayı ile edinmiş butik yerel deri firmalarından alınır.  Geleneksel biçimde özel ve el yapımı çalışan butik firmalar, genelde sipariş üzerine üretim yaparlar bu sayede de müşterilerine beklememiş ürün sunarlar.

Bu firmalardan biri de Bursa’da 1979’dan beri faaliyette olan ve hem Türkiye’ye hem de dünya geneline el yapımı özel deri giyim ürünleri hazırlayan firmamız Farma Deri‘dir.

 

 

 

ÜRÜNLERİMİZİ İNCELEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

DİĞER MAKALELER